KOBE-cz s.r.o.Izolacja przy płyt desek konopnych KOBE ECO HEMP PANEL pozwala domowi oddychać

Płyty konopne KOBE ECO HEMP PANEL to obecny trend w izolacji budynków. W porównaniu z materiałami produkowanymi syntetycznie dodają bardzo pozytywne właściwości całej nieruchomości. Zapobiegają powstawaniu pleśni chroniąc mieszkańców przed hałasem.

KOBE ECO HEMP PANEL - izolacja konopna

KONOPIA JEST IDEALNYM MATERIAŁEM IZOLACYJNYM

Jednym z najbardziej niszczących wpływów na wszystkie typy budynków jest niewątpliwie wilgoć, która często może spowodować nieodwracalne szkody. Dlatego w branży budowlanej sprawdza się nowe materiały, które mogą wyeliminować to zagrożenie. Jednak w niektórych przypadkach nie są to całkowicie nowe materiały izolacyjne wytwarzane przemysłowo. Czasami wystarczy spojrzeć w przeszłość lub zainspirować się naturą. Produkty naturalne są bardzo ekonomiczne oraz mają jeszcze jeden pozytywny efekt. Redukcja materiałów syntetycznych zmniejsza wpływ na środowisko. Konopie indyjskie znajdują w czołówce tej branży. Roślina ta staje się coraz bardziej przedmiotem zainteresowania w wielu sektorach przemysłowych i nieprzemysłowych. Ze względu na doskonałe właściwości izolacyjne dotarła również do branży budowlanej. Udowodniono, że nasi przodkowie celowo hodowali konopię, a jedną z możliwości zastosowania była izolacja mieszkań.

Izolacja konopna


ŻYWOTNOŚĆ KONSTRUKCJI DREWNIANYCH JEST ZNACZNIE DŁUŻSZA

Izolacja konopi ma zdolność redystrybucji wilgoci. To oznacza, że w niektórych miejscach nie ma koncentracji wilgoci. Nagromadzona wilgoć rozkłada się równomiernie na całą objętość, na skutek czego powstaje większy obszar dla łatwiejszej wentylacji. Nawet dwudziestoprocentowy wzrost wilgotności objętościowej nie zmniejszy izolacji. Dla porównania, konwencjonalne rodzaje izolacji tracą swoje właściwości termoizolacyjne już przy 2% objętościowej wilgotności. Tak więc zastosowanie izolacji z konopi znacznie zmniejsza ryzyko tworzeni pleśni. Najbardziej niebezpieczne jest gromadzenie się wilgoci bezpośrednio na konstrukcji drewnianej, co może spowodować znaczne uszkodzenia elementów drewnianych - zanik dolnych końców kolumn lub krokwi, uszkodzenie progów fundamentowych lub płatwi. W związku z tym twarde deski konopne KOBE ECO HEMP PANEL wykonane z łusek konopi i włókien konopnych są coraz częściej stosowane w nowych budynkach. Aby zwiększyć ochronę przed ogniem i pleśnią, do tego produktu dodaje się dwuskładnikowe włókna spoiwa sodowego. Izolacja konopi nadaje się do izolacji fasad, izolacji podłogi i izolacji nad krokwiami. Aby uzyskać dodatkową izolację, materiał ten nadaje się do każdego rodzaju konstrukcji, w tym i historycznej. Izolacja z konopi ma większą wagę niż inne materiały izolacyjne. Dlatego nie przepuszcza chłód ani zimno wskroś powierzchnię budynku, a zatem niepożądane efekty, takie jak glony i pleśń, nie mają szansy na uchwycenie. Chociaż materiał ten jest prasowany do wysokiej gęstości podczas procesu produkcyjnego, zachowuje otwartość dyfuzyjną. Mówiąc najprościej, dom wciąż może oddychać.


ZEWNĘTRZNA CZYSTA FASADA - WEWNĄTRZ ZDROWE ŻYCIE

Pozytywny wpływ płyt izolacyjnych z konopi jest widoczny na pierwszy rzut oka. Fasada pozostaje czysta. Kolejną pożądaną cechą jest świetna izolacja akustyczna. Zjawisko to będzie szczególnie doceniane przez mieszkańców większych miast zamieszkujących najbardziej ruchliwe obszary. Również właściciele domów w pobliżu lotnisk będą zadowoleni. Izolacja z konopi nadaje się do większości konstrukcji budowlanych. Gdybyśmy ocenili materiał pod różnymi względami, uzyskalibyśmy tylko pozytywne wyniki. Jest on szczególnie sprężysty, otwarty dyfuzyjnie i łatwy w obsłudze podczas montażu izolacji. Dlatego stosuje się go do izolacji ścian zewnętrznych, izolacji stropów drewnianych, izolacji konstrukcji napowietrznych oraz izolacji międzykrokwiowych, nakrokwiowych i podkrokwiowych. Właściciel domu doceni doskonałe właściwości termoizolacyjne i akustyczne, zdrowy klimat wewnętrzny, odporność na szkodniki i pleśń. Zastosowanie płyt izolacyjnych z konopi oznacza powrót do naturalnych materiałów, a tym samym do zdrowego stylu życia. Ponieważ są to źródła odnawialne płyty konopne KOBE ECO HEMP PANEL stanowi materiał, który jest znacząco korzystny ekologicznie.

Wszystkie wymienione właściwości + bardzo korzystna cena = coraz ważniejsze zastosowanie w nowoczesnym budownictwie.

Wysokiej jakości izolacja z konopiWięcej informacji podano na naszych stronach internetowych  https://www.kobe-cz.eu/en/Prosimy o kontakt formą pisemną
captcha

ARTYKULY


Materiały izolacyjne firmy KOBE-cz s.r.o. dostarczają zdrowie do domu

Materiały izolacyjne firmy KOBE-cz s.r.o. dostarczają zdrowie do domu

Materiały naturalne, takie jak konopie, bawełna, juta, wełna lniana i owcza, ponownie znalazły zastosowanie podczas izolacji domu. Poza sztucznie wytwarzanymi materiałami, z którymi konkurują, mają także wielką zaletę zdrowotną.

Wydane 03.05.2019

Wydane 03.05.2019
52 Widoki