KOBE-cz s.r.o.Materiały izolacyjne firmy KOBE-cz s.r.o. dostarczają zdrowie do domu

Materiały naturalne, takie jak konopie, bawełna, juta, wełna lniana i owcza, ponownie znalazły zastosowanie podczas izolacji domu. Poza sztucznie wytwarzanymi materiałami, z którymi konkurują, mają także wielką zaletę zdrowotną.

Naturalne materiały izolacyjne KOBEVLIES

IZOLACJA WYSOKIEJ JAKOŚCI DLA ZDROWEGO ŻYCIA

Tak zwana rewolucja przemysłowa zaczęła stopniowo zastępować naturalne materiały syntetycznymi. Nie zawsze był to najlepszy sposób. Dlatego wiele branży powraca do zasobów naturalnych, które promują zdrowe środowisko i nie mają negatywnego wpływu na środowisko. Ta mile widziana zmiana ma również miejsce w branży budowlanej. Firma KOBE-cz s.r.o. wprowadza na rynek izolację z włókien naturalnych, takich jak konopie, bawełna, juta, len i wełna owcza. Te materiały izolacyjne były dość często używane w przeszłości i przyniosły tylko pozytywne rezultaty. Ze względu na swoje właściwości termiczne są doskonale dopasowane do materiałów produkowanych syntetycznie. Ponadto zapewniają lepszą ochronę termiczną zimą i latem. Ze względu zdrowotnego nie można im niczego zarzucić. Dzisiaj to bardzo korzystne, zwłaszcza gdy wiele osób cierpi na różne choroby układu oddechowego. Budynek jest ekologiczny, a mieszkanie jest przyjazne dla zdrowia. Ponadto naturalne materiały nadają się do recyklingu. Izolacja z włókna konopnego ma dobre właściwości dyfuzyjne dzięki regulacji wilgotności w pomieszczeniach. Jest ona odporna na niepożądaną pleśń, gnicie i inne szkodniki. Zostały one z powodzeniem zastosowane zarówno do izolacji zewnętrznej i wewnętrznej ścian, konstrukcji napowietrznych, belek drewnianych i innych pomieszczeń wymagających izolacji. Na życzenie klienta możliwe jest wykonanie ich w wymaganych wymiarach, grubości i gęstości.

Izolacja z włókien naturalnych


IZOLACJA KOBE ECO HEMP FLEX

Produkt KOBE ECO HEMP FLEX jest wykonany z naturalnego włókna konopnego, które miesza się z dwuskładnikowymi włóknami wiążącymi w stosunku wymaganym do osiągnięcia idealnej jakości. Włókna syntetyczne są aktywowane termicznie i łączone z innymi włóknami, aby utrwalić powstały produkt. Prosta instalacja i łatwa obsługa stanowią główne atuty podczas instalacji tego materiału izolacyjnego. Domowników cieszy zwłaszcza nieszkodliwość dla zdrowia, doskonała zdolność akumulacji oraz duża otwartość na dyfuzję. Umożliwia to swobodny przepływ pary wodnej a suche powietrze wpływa do wnętrza. Nie powoduje to zatem nagromadzenie niepożądanej wilgoci. Izolacja KOBE ECO HEMP FLEX idealnie nadaje się do izolacji ścian zewnętrznych, izolacji konstrukcji napowietrznych, międzykrokwiowych, podkrokwiowych i nakrokwiowych. Są również przeznaczone do izolacji drewnianych belek, ścian wewnętrznych i zewnętrznych w drewnianych listwach i ścianach z metalowymi słupkami. Grubość tego materiału wynosi od pięciu do dwustu czterdziestu milimetrów. Długość wynosi od 500 do 10 000 milimetrów, a szerokość od 350 do 2600 milimetrów. Najczęściej stosuje się włókno z konopi indyjskich (85 do 87 procent), dwuskładnikowe włókno ma tylko dziesięć do dwunastu procent. Do tego produktu dodaje się od trzech do pięciu procent sody, aby zwiększyć ochronę przeciwpożarową.

Naturalne materiały izolacyjne


MATERIAŁ IZOLACYJNY KOBEVLIES V

Materiał izolacyjny KOBEVLIES V wykonany jest z włókien naturalnych, takich jak bawełna, juta, len lub wełna owcza. Te naturalne materiały są mieszane z dwuskładnikowymi włóknami wiążącymi w stosunku gwarantującym pożądaną jakość. Również w tym przypadku włókna syntetyczne są aktywowane termicznie w tak skuteczny sposób, że są związane z innymi włóknami, a produkt końcowy jest doskonale utrwalony. Te naturalne materiały są mieszane z dwuskładnikowymi włóknami wiążącymi w stosunku gwarantującym pożądaną jakość. Również w tym przypadku włókna syntetyczne są aktywowane termicznie w tak skuteczny sposób, że są związane z innymi włóknami, a produkt końcowy jest doskonale utrwalony. Dzięki tym wymiarom możliwa jest duża różnorodność zastosowań. Ponadto materiał KOBEVLIES V ma wysoki udział włókien naturalnych (85–87 procent), dwuskładnikowe włókno waha się od dziesięciu do dwunastu procent. Ochrona przeciwpożarowa jest gwarantowana przez dodanie trzy do pięciu procent sody. Maksymalna ilość naturalnego włókna zapewnia nieszkodliwość dla zdrowia, wymagane właściwości przechowywania i wysoką otwartość dyfuzyjną. Montaż i obsługa są bezproblemowe.

Naturalne włókno izolacyjne KOBEVLIESWięcej informacji podano na naszych stronach internetowych  https://www.kobe-cz.eu/en/Prosimy o kontakt formą pisemną
captcha

ARTYKULY


Izolacja przy płyt desek konopnych KOBE ECO HEMP PANEL pozwala domowi oddychać

Izolacja przy płyt desek konopnych KOBE ECO HEMP PANEL pozwala domowi oddychać

Płyty konopne KOBE ECO HEMP PANEL to obecny trend w izolacji budynków. W porównaniu z materiałami produkowanymi syntetycznie dodają bardzo pozytywne właściwości całej nieruchomości. Zapobiegają powstawaniu pleśni chroniąc mieszkańców przed hałasem.

Wydane 03.05.2019

Wydane 03.05.2019
45 Widoki