Systemy bentonitowe jako hydroizolacja nowej generacji

W budownictwie jest wiele technologii do wyboru. Oczywiście zawsze powinno być naszym celem jak najlepsze wykorzystanie materiału i zapewnienie jego trwałości. Jedną z dziedzin budownictwa, którą powinniśmy się interesować, jest efektywna hydroizolacja. Do systemów uszczelniających nowej generacji należą wyroby firmy MEDIUM International. W ofercie firmy jest szereg tych systemów hydroizolacyjnych na bazie bentonitu. Bentonitowe pasy uszczelniające typu MQ i MQF mają szerokie zastosowanie w uszczelnianiu spoin roboczych i dzielących w budowlach lądowych, inżynierskich i wodnych.

Systemy bentonitowe Medium International

Z pewnością docenią Państwo uszczelnienia nadające się do różnych rodzajów materiału

Jeżeli jakiś materiał może ułatwić manipulację w budownictwie, dlaczego go nie wykorzystać? Bentonitowe pasy uszczelniające typu MQ pomogą Państwu w uszczelnieniu spoin w wielu miejscach, na przykład w przypadku konstrukcji monolitycznych, gdzie potrzebujemy efektywnego uszczelnienia między płytą betonową i ścianami pionowymi, w miejscu styku dwóch materiałów takich jak beton z kamieniem lub stalą. Bentonit doskonale zapobiegnie przenikaniu wody, łącznie z wodą pod ciśnieniem. Następnym wariantem jest bentonitowy pas uszczelniający MQF. Ten pas bentonitowy jest włożony do specjalnej folii ochronnej, która umożliwia instalację pasa MQF na budowach nawet przy złej pogodzie (deszcz i śnieg). Po zabetonowaniu pasa MQF folia ochronna degraduje a pas bentonitowy może pełnić swoją funkcję hydroizolacyjną. Firma Medium International dzięki tym nowym systemom wybudowała sobie dobrą pozycję na rynku czeskim i rynkach zagranicznych, na przykład w Niemczech, Szwajcarii, Francji, Belgii.


Modyfikowany bentonit potrafi ekspandować aż o trzysta procent

Pasy bentonitowe nie są jedynym produktem, który można wyprodukować z bentonitu. Ma wiele postaci. Jednym z następnych wyrobów firmy MEDIUM International są kity i kleje na bazie bentonitu, które cechuje wysoka elastyczna przyczepność i właściwości klejące. Dzięki swojemu składowi w kontakcie z wodą ekspandują, dlatego przeważnie są stosowane jako materiały uszczelniające. Należy jednak dbać o dotrzymanie właściwej technologii. Podkład musi być oczyszczony od wszystkich zanieczyszczeń, pyłu i musi być suchy. Jeżeli zostaną dotrzymane te warunki można nanieść kit bentonitowy bezpośrednio na powierzchnię stykową materiału.


Doradztwo fachowe dla Państwa pracowników

Jeżeli bentonitowe pasy uszczelniające są dla Państwa wielką niewiadomą, prosimy zwrócić się wprost do firmy MEDIUM International. Jeżeli chcą Państwo zacząć stosować pasy u siebie w firmie, wyszkolimy Państwa pracowników, aby prawidłowo stosowali pasy bentonitowe uzyskując odpowiedni efekt. Oprócz tego firma oferuje doradztwo fachowe w zakresie wszystkich materiałów izolacyjnych i uszczelniających do realizacji obiektów ekologicznych, konstrukcji podziemnych, oraz na przykład do uszczelniania jeziorek ogrodowych, stawów i studni. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących bentonitowej technologii prosimy o skontaktowanie się z nami. Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.


Więcej informacji podano na naszych stronach internetowych  http://www.bentonit.cz/
Wydane 08.06.2015
8 Widoki
Prosimy o kontakt formą pisemną
Strona (witryna) internetowa MEDIUM INTERNATIONAL I. s.r.o. Vyroba tesnici materialy Bentonit
Strona (witryna) internetowa
MEDIUM INTERNATIONAL I. s.r.o.
www.bentonit.cz
Adres

Adres

Gorkeho 1249/5
Most 434 01

medium@centrum.cz
+420 775 968 489

Znajdziesz nas również tutaj:

ARES
captcha