ArcelorMittal Tubular Products Karvina a.sProdukcja i sprzedaż spawanych stalowych cienkościennych kształtowników i rur

Firma ArcelorMittal Tubular Products Karviná a.s. to obecnie jeden z wiodących producentów i dystrybutorów wzdłużnie spawanych cienkościennych kształtowników i rur oraz cienkościennych profili otwartych. Na rynku działa już od 1918 roku, a obecna forma prawna funkcjonuje od 1993 roku. Produkcja odbywa się w dwóch głównych działach firmy – SBU Mechanical i SBU Automotive.

Produkcja rur ArcelorMittal Tubular Products Karviná

SBU Mechanical

SBU Mechanical to strategiczna jednostka biznesowa, podlegająca wyżej wymienionej firmie ArcelorMittal Tubular Products Karviná a.s. Specjalizuje się w produkcji spawanych rur i profili zamkniętych. Produkty z działu Mechanical przeznaczone są przede wszystkim dla przemysłu, inżynierii, budownictwa i rolnictwa.


Produkcja rur

Jednym z głównych obszarów działalności jest produkcja rur. Firma produkuje rury spawane i zredukowane na ciepło. Na skutek redukcji ciepła jakość rur spawanych wyrównuje się jakości rur bez szwu. Wysokiej jakości rury tego typu są używane w budownictwie do dystrybucji gazu i wody. Wyjątkiem nie jest produkcja rur do dystrybucji instalacji przeciwpożarowych lub rur hydraulicznych.

Firma produkuje również rury, które są wykorzystywane do celów budowlanych, zwłaszcza rur do rusztowań. Są one przyspawane na liniach walcowniczych. Firma wykonuje również wykończenia rur w różnych procesach technologicznych. Oprócz gwintowania i frezowania wykorzystuje nowoczesny system „Victaulic“, który działa na zasadzie żłobienia. Jest to najlepszy system połączeń na rynku.

Produkcja rur i profili do celów budowlanych i inżynieryjnych


Produkcja profili

Ważnym obszarem działalności jest produkcja profili. Firma produkuje szeroką gamę rodzajów, oferując w ten sposób szereg dziesiątek do setek różnych profili, w tym specjalnych i nietypowych. Znajdziesz tu profile zamknięte, kwadrat lub prostokąt. Profile te znajdują swoje zastosowanie w budownictwie, są one również wykorzystywane do ramy maszyn, budowy, produkcji palet metalowych oraz do różnych celów inżynieryjnych.

Produkcja kalibrowanych rur dla przemysłu motoryzacyjnego


SBU Automotive

Pozostałe działy SBU Automotive specjalizują się w produkcji kalibrowanych i ciągnionych rur i profili dla przemysłu motoryzacyjnego. Wyroby produkowane są z najwyższą precyzją dotrzymując bardzo wysokie standardy. Poza rurami i profilami ciągnionymi są ważnymi obszarami produkcji rury spawane wzdłużnie i na zimno.

Produkty z działu SBU Automotive można znaleźć w różnych częściach samochodu. Są one wykorzystywane do ram siedzeń i zagłówków, do części wzmocnień karoserii, kolumn kierowniczych i dystrybucji mediów w samochodach. Tego typu rury i profile są również wykorzystywane w przemyśle meblarskim, do ram mebli od biurek i krzeseł do szafek.

Firma ArcelorMittal Tubular Products Karviná a.s. może się poszczycić szerokim portfoliem rur i profili, które wyróżniają się wysoką jakością i są wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłowych.Więcej informacji podano na naszych stronach internetowych  https://corporate.arcelormittal.com/Prosimy o kontakt formą pisemną
captcha


Wydane 12.05.2016
187 Widoki