Ověřeno EDB
Overené EDB
Napíšte nám

Napíšte nám

info@ekokom.cz

Zavolajte nám

Zavolajte nám

+420 261 176 230, +420 729 848 111

Zavolajte nám

Adres

Na Pankráci 17
Praha 4 140 21

Ako správne triediť odpad v Prahe


Žltá, modrá, zelená a oranžová. Farby, ktoré nevyjadrujú len množinu z farebnej škály, ale majú oveľa hlbší význam. Obzvlášť v ekologickej rovine. Jednotlivé farby totiž predstavujú obsah kontajnerov. Štyri farby, ktoré pomáhajú zlepšovať svet. Naučte sa aj vy, ako správne triediť odpad.

Praha je popredným mestom v oblasti nakladania s odpadmi. Farebné kontajnery môžete stretnúť prakticky na každom rohu. S akými odpadmi sa k nim ale môžete vydať a ako správne triediť odpad?

- Žltý kontajner - žltej farbe dominujú plasty. Medzi ne sa patria fólie, sáčky, plastové tašky, zošliapnuté PET fľaše, obaly od pracích, čistiacich a kozmetických prípravkov. Málokto ale vie, že do žltého kontajnera môžete umiestniť tiež tégliky od jogurtov a iných mliečnych výrobkov, baliace fólie od spotrebného tovaru (obaly z tyčiniek a pod.), Obaly od CD diskov a mnoho ďalších plastových výrobkov. Do žltého kontajnera môžete vhadzovať aj penový polystyrén, ale len v menších kusoch.

- Modrý kontajner - modrá je dobrá. A tiež farba kontajnera na papier. Časopisy, noviny, zošity, krabice, papierové obaly, obálky s fóliovými okienkami, bublinkové obálky bez plastového vnútra, dokonca aj papier s kancelárskymi sponkami. S tým všetkým si vedia spracovatelia odpadu poradiť.

- Zelený kontajner - zelená je farbou skla. Do zeleného kontajnera preto vhadzujte akékoľvek fľaše od vína aj ďalších nápojov, poháre od kečupov, marmelád alebo zaváranín, tabuľové sklo z okien a dverí. Môžete sa stretnúť aj s variantom zeleného a vedľa neho bieleho kontajnera. V tom prípade vhadzujeme do bieleho kontajnera číre sklo, do zeleného kontajnera sklo farebné. Sklo nie je potrebné pred vyhodením rozbíjať, postaráme sa o jeho ďalšie triedenie.

- Oranžový kontajner - v takto farebných kontajneroch majú svoje miesto nápojové kartóny. Patria sem tzv. tvrdé obaly (nie tie mäkké, ako napríklad sáčky od kávy a ďalších potravín v prášku). Do kontajnera označeného oranžovú prelepkou teda vhadzujte najmä krabice od džúsov, vína, mlieka a mliečnych výrobkov. Nezabudnite ich však pred vhodením riadne zošliapnuť.

Viac sa o triedení odpadu dozviete na adrese http://www.jaktridit.cz.


AKTUÁLNE PONUKY

Ako správne triediť odpad v Prahe

Ako správne triediť odpad v Prahe

Žltá, modrá, zelená a oranžová. Farby, ktoré nevyjadrujú len množinu z farebnej škály, ale majú oveľa hlbší význam. Obzvlášť v ekologickej rovine. Jednotlivé farby totiž predstavujú obsah kontajnerov. Štyri farby, ktoré pomáhajú zlepšovať ...


Kontakty

EKO-KOM, a.s.
Na Pankráci 17
Praha 4 140 21
GPS: 50°3′39.38″ N, 14°25′37.99″ E

50°3′39.38″ N, 14°25′37.99″ E

QR kód firmy EKO-KOM, a.s.
WEBOVÁ STRÁNKA EKO-KOM, a.s.
Adres

Adres

Na Pankráci 17
Praha 4 140 21

info@ekokom.cz
+420 729 848 111

Kontaktný formulár

captcha