KOBE-cz s.r.o.Izolácia konopnými doskami KOBE ECO HEMP PANEL dovolí domu dýchať

Súčasným trendom v oblasti zatepľovania stavieb sú konopné dosky KOBE ECO HEMP PANEL. Oproti synteticky vyrábaným materiálom prinášajú vo výsledku veľmi pozitívne vlastnosti celej nehnuteľnosti. Zabránia vzniku plesní a obyvateľov domu ochránia aj pred hlukom.

Kvalitná konopná izolácia

Konope je ideálny izolačný materiál

Jedným z najdeštruktívnejších vplyvov na všetky druhy stavieb je bezpochyby vlhkosť, ktorá dokáže napáchať mnohokrát aj nenapraviteľné škody. Preto sa v stavebníctve skúmajú nové materiály, ktoré by mohli toto nebezpečenstvo eliminovať. V niektorých prípadoch to však nie sú úplne nové izolačné materiály, ktoré sa vyrábajú priemyselne. Niekedy sa stačí len pozrieť do minulosti alebo sa nechať inšpirovať prírodou. Prírodné produkty prinášajú okrem úspory finančných prostriedkov ešte jedno pozitívum. Obmedzením syntetických materiálov sa znižuje nepriaznivý vplyv na životné prostredie. Do popredia záujmu sa v tejto oblasti dostáva konope. Táto rastlina sa v súčasnej dobe stále viac dostáva do hľadáčika záujmu v mnohých priemyselných ale aj nepriemyselných odvetviach. Pre svoje výborné izolačné vlastnosti sa dostala aj do stavebníctva. Je dokázané, že naši predkovia konope cielene pestovali a jednou z možností využitia bola práve izolácia príbytkov.

Konopné izolácie


Životnosť drevených konštrukcií sa významne predĺži

Konopná izolácia má schopnosť redistribúcie vlhkosti. Čo znamená, že nedochádza ku koncentrovaniu vlhkosti na určitých miestach. Nahromadená vlhkosť sa rovnomerne rozprestrie do celého objemu a tým pádom vzniká väčšia plocha pre ľahšie odvetranie. Ani nárast objemovej vlhkosti o celých dvadsať percent nezníži izolačné schopnosti. Pre možnosť porovnania - klasické druhy izolácie strácajú svoje tepelnoizolačné vlastnosti už pri dvojpercentnej objemovej vlhkosti. Pri použití konopnej izolácie sa teda veľmi významným spôsobom znižuje riziko vzniku plesní. Najviac nebezpečné je hromadenie vlhkosti priamo pri drevenej konštrukcii, kedy môže dôjsť k zásadnému poškodeniu drevených prvkov - zahnívaniu dolných koncov stĺpcov alebo krokiev, poškodeniu zakladacích prahov či väzníc. Pri novostavbách sa teda stále častejšie využívajú tvrdé konopné dosky KOBE ECO HEMP PANEL, ktoré sa vyrábajú z konopného pazderia a konopných vlákien. Pre zvýšenie ochrany proti horeniu a plesniam sa do tohto produktu pridávajú dvojzložkové spojivové vlákna s roztokom sódy. Konopná izolácia je vhodná na zateplenie fasád, zateplenie podláh a taktiež na zateplenie nad krokvy. Pre dodatočnú izoláciu je tento materiál vhodný pre akýkoľvek druh stavby. Nevynímajúc aj historické. Izolácia z konope disponuje väčšou hmotnosťou než iné zatepľovacie materiály. Preto nedochádza k silnému ochladzovaniu povrchu samotnej budovy a tým pádom sa nežiaduce vplyvy, ktorými sú riasy a plesne, nemajú šancu uchytiť. Napriek tomu, že je tento materiál počas výrobného procesu zlisovaný do vysokej hustoty, ponecháva si difúznu otvorenosť. Jednoducho povedané - dom môže stále dýchať.


Zvonku stále čistá fasáda – vnútri zdravé bývanie

Pozitívny vplyv konopných zatepľovacích dosiek je poznať už na prvý pohľad. Fasáda proste zostáva stále čistá. Ďalšou vítanou vlastnosťou je skvelá zvuková izolácia. Tento jav ocenia predovšetkým obyvatelia väčších miest, ktorí žijú v najrušnejších častiach. Spokojnosť prinesie aj majiteľom domov v blízkosti letísk. Konopné izolácie je možné použiť u väčšiny bežných stavieb. Ak by sme mali tento materiál zhodnotiť zo všetkých hľadísk, došli by sme len k pozitívnym výsledkom. Pri inštalácii zateplenia je oceňovaná najmä pružnosť, nesadavost a ľahká manipulácia. Preto sa využíva na vonkajšiu izoláciu stien, izoláciu drevených trámových stropov, izoláciu predsadených konštrukcií aj medzikrokvové, nadkrokvové a podkrokvové izolácie. Majiteľ domu ocení výborné tepelnoizolačné a akustické vlastnosti, zdravú vnútornú klímu, odolnosť proti škodcom a plesniam. Použitie konopných izolačných dosiek znamená návrat k prírodným materiálom a tým pádom aj k zdravému spôsobu života. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o obnoviteľné zdroje, patria konopné dosky KOBE ECO HEMP PANEL k materiálom významne ekologicky prospešným.

Všetky uvedené vlastnosti + veľmi priaznivá cena = čoraz významnejšie uplatnenie v modernom stavebníctve.

Kvalitná konopná izolácia


Kontaktný formulár
captcha

FIREMNÉ ČLÁNKY


Izolačné materiály spoločnosti KOBE-cz s.r.o. prinášajú zdravie do našich domovov

Izolačné materiály spoločnosti KOBE-cz s.r.o. prinášajú zdravie do našich domovov

Prírodné materiály, ktorými sú konope, bavlna, juta, ľan a ovčia vlna, našli znova svoje uplatnenie pri izoláciách domov. Oproti umelo vyrábaným materiálom, ktorým úspešne konkurujú, majú navyše veľkú výhodu zdravotnej nezávadnosti.

Vydané 22.04.2019

Vydané 22.04.2019
60 Prezretí