KOBE-cz s.r.o.Izolačné materiály spoločnosti KOBE-cz s.r.o. prinášajú zdravie do našich domovov

Prírodné materiály, ktorými sú konope, bavlna, juta, ľan a ovčia vlna, našli znova svoje uplatnenie pri izoláciách domov. Oproti umelo vyrábaným materiálom, ktorým úspešne konkurujú, majú navyše veľkú výhodu zdravotnej nezávadnosti.

Izolácia z prírodného vlákna KOBEVLIES

Kvalitná izolácia pre zdravé bývanie

Takzvaná priemyselná revolúcia začala aj postupné nahrádzanie prírodných materiálov synteticky vyrábanými. Nie vždy to bola tá najlepšia cesta. Preto sa mnoho odvetví navracia k prírodným zdrojom, ktoré podporujú zdravé životné prostredie a nemajú nepriaznivý ekologický dopad. K tomuto vítanému posunu dochádza aj v stavebníctve. Spoločnosť KOBE-cz s.r.o. prináša na trh izolácie z prírodných vlákien, ktorými sú konope, bavlna, juta, ľan a ovčia vlna. Tieto izolačné materiály sa v časoch minulých používali úplne bežne a prinášali iba pozitíva. Svojimi tepelnými vlastnosťami sa úplne vyrovnajú materiálom synteticky vyrábaným. Navyše zabezpečia lepšiu tepelnú ochranu v zime aj v lete. Po zdravotnej stránke im nemožno nič vytknúť. Čo je v dnešnej dobe, kedy veľa ľudí trpí rôznymi respiračnými ochoreniami, veľmi prínosné. Stavba je ekologická a bývanie zdravotne nezávadné. Prírodné materiály sú navyše recyklovateľné. Izolácia z konopných vlákien vyniká dobrými difúznymi vlastnosťami tým, že reguluje vlhkosť v interiéroch. Šancu nemá ani nežiaduca pleseň, hniloba a ani ďalší škodcovia. Úspešne sa používajú na vonkajšiu aj vnútornú izoláciu stien, predsadených konštrukcií, drevených trámových stĺpov a ďalších priestorov, ktoré vyžadujú izoláciu. Je možné ich na želanie zákazníka vyrobiť v požadovaných rozmeroch, hrúbke aj hustote.

Izolácia z prírodných vlákien


Izolácia KOBE ECO HEMP FLEX

Produkt KOBE ECO HEMP FLEX je vyrobený z prírodných konopných vlákien, ktoré sa miešajú s dvojzložkovými spojivovými vláknami v pomere, ktorý je vyžadovaný pre dosiahnutie ideálnej kvality. Umelé vlákna sa teplom aktivujú a prepoja s ostatnými vláknami tak, aby bol výsledný výrobok fixovaný. Pri samotnej inštalácii tohto izolačného materiálu je oceňovaná jednoduchá montáž a jednoduchá manipulácia. Obyvatelia domu uvítajú najmä zdravotnú nezávadnosť, dokonalé akumulačné schopnosti a vysokú difúznu otvorenosť. Čo laicky povedané znamená, že vodné pary majú voľnú cestu von a do interiéru prúdi suchý vzduch. Nikde sa teda nehromadí nežiaduca vlhkosť. Izolácia KOBE ECO HEMP FLEX je teda ideálna pre aplikáciu na vonkajšiu izolácie stien, izolácie predsadených konštrukcií, medzikrokvové, podkrokvové aj nadkrokvové izolácie. Dobre sa uplatňujú aj pri izolácii drevených trámových stĺpov, vnútorných a vonkajších stien v drevených roštoch a stien s kovovými stĺpikmi. Hrúbka tohto materiálu sa pohybuje od päť do dvesto štyridsiatich milimetrov. Dĺžka je v rozmedzí 500 až 10 000 milimetrov a šírka je daná od 350 do 2600 milimetrov. Najviac je zastúpené konopné vlákno (85 až 87 percent), dvojzložkové vlákno činí len desať až dvanásť percent. Pre posilnenie protipožiarnej ochrany sa pridáva do tohto produktu tri až päť percent sódy.

Prírodné izolačné materiály


Izolačný materiál KOBEVLIES V

Izolačný materiál KOBEVLIES V sa vyrába z prírodných vlákien, ktorými sú bavlna, juta, ľan alebo ovčia vlna. Tieto prírodné materiály sa zmiešajú s dvojzložkovými spojivovými vláknami v pomere, ktorý zaručí dosiahnutie požadovanej kvality. Aj v tomto prípade sú umelé vlákna teplom aktivované natoľko efektívnym spôsobom, že dochádza k prepojeniu s ostatnými vláknami a finálny výrobok je dokonale fixovaný. Tento produkt je vyrobený v hrúbke od päť do dvesto štyridsiatich milimetrov, dĺžke od päťsto do desať tisíc milimetrov a šírke, ktorá má rozmedzí tristo päťdesiat až dvetisíc šesťsto milimetrov. Vďaka týmto rozmerom je možná veľká variabilita využitia. Taktiež materiál KOBEVLIES V má vysoké zastúpenie prírodného vlákna (85-87 percent), dvojzložkové vlákno sa pohybuje od desať do dvanásť percent. Protipožiarna ochrana je zaručená prídavkom troch až piatich percent sódy. Maximálna zastúpenie prírodného vlákna vkladá do tohto produktu zdravotnú nezávadnosť, požadované akumulačné vlastnosti a vysokú difúznu otvorenosť. Montáž a manipulácia sú bezproblémové.

Prírodné vlákno pre izoláciu KOBEVLIES


Kontaktný formulár
captcha

FIREMNÉ ČLÁNKY


Izolácia konopnými doskami KOBE ECO HEMP PANEL dovolí domu dýchať

Izolácia konopnými doskami KOBE ECO HEMP PANEL dovolí domu dýchať

Súčasným trendom v oblasti zatepľovania stavieb sú konopné dosky KOBE ECO HEMP PANEL. Oproti synteticky vyrábaným materiálom prinášajú vo výsledku veľmi pozitívne vlastnosti celej nehnuteľnosti. Zabránia vzniku plesní a obyvateľov domu ochránia aj pred hlukom.

Vydané 22.04.2019

Vydané 22.04.2019
63 Prezretí