Trachea, a.s.Druhy dekoratívneho skla vrátane potlače

Dekoratívne sklo je najmä v dnešnej dobe veľmi žiadané. Tvorí neoddeliteľnú súčasť veľkého množstva nábytku, od výplne vstavaných skríň až po obkladové sklá. Na trhu môžete naraziť na veľké množstvo typov dekoratívneho skla, na čele s výrobkami T.Cristal od firmy Trachea. Tieto sklá sú k dispozícii v rôznom prevedení, okrem kalených skiel rôznych odtieňov sa môžete rozhodnúť aj pre potlač na sklo.

Dekoratívne sklo Trachea

Farebné kalené sklá

V ponuke firmy Trachea nájdete tieto sklá pod označením T.CristalColor. Ide o sklá, ktoré sú z jednej strany celoplošne nastriekané kvalitnou farbou s vysokou UV stálosťou. Vybrať si pritom môžete až z 20 odtieňov. Po dohode a cenovej kalkulácii firma môže dodať aj odtiene iné, ako sú v základnej ponuke. Jednotlivé odtiene sú vytvorené s ohľadom na štandardný vzorkovník farieb RAL, sklo vám tak môže ladiť s ďalšími komponentmi a nábytkom. Zákazníci využívajú tento typ dekoratívnych skiel najčastejšie pre výplne skríň či ako obklad za kuchynskú linku.


Dekoratívna potlač priamo na kalené sklo

Ďalším typom dekoratívneho skla, ktoré nájdete v ponuke firmy Trachea, je sklo s potlačou Overface. Potlač Overface je moderný spôsob, vďaka ktorému je možné pristupovať k návrhu interiéru individuálnym prístupom s ohľadom na aktuálne potreby. Potlač Overface je možné aplikovať na rôzne materiály, sklo je jedným z nich. Lokálnu potlač Overface priamo na kalené sklo nájdete pod označením T.CristalMotive. U tohto typu dekoratívneho skla zostáva priznaný dekor skla, ktoré zostáva číre. Hodí sa na vstavané skrine a taktiež ako výplň dvierok Trachea. Dekoratívne sklo T.CristalMotive môže taktiež imitovať pieskovanie.


Potlač Overface s následným lakovaním alebo fotografie

Pod označením T.CristalMotive nájdete dekoratívne sklo, ktoré je kombináciou oboch vyššie spomenutých postupov. Najskôr je na sklo nanesený vami zvolený motív, potom dochádza k farebnému lakovaniu. Tým sa sklo znepriehľadní. Zákazníci volia najčastejšie bielu podkladovú farbu, je však možné sa rozhodnúť pre ľubovoľnú farbu z palety odtieňov. Taktiež je možné zvoliť možnosť celoplošnej potlače s aplikáciou ľubovoľného grafického motívu, napríklad fotografie. Využitie je rozmanité, od výplne vstavaných skríň, cez obkladové panely a v neposlednom rade farebné alebo čiernobiele reprodukcie obrazov a fotografií ako výzdoba interiérov.


Špecifiká dekoratívnych skiel od firmy Trachea

Ak sa rozhodnete pre dekoratívne sklo s potlačou či bez nej, musíte počítať s určitými špecifikami, ktoré sa s týmto druhom skla spájajú. Kalené sklo je limitované svojimi rozmermi, minimálne sú štandardne 100 x 250 mm, naopak maximálne 3 200 x 800 mm (po dohode až 1 600 mm). Firma sa však snaží svojim klientom vyjsť maximálne v ústrety, a tak v prípade zvláštnej požiadavky zabezpečí aj individuálne riešenie. Pri dodaní technických podkladov je taktiež možné vyrobiť rôzne atypické tvary skiel.

Je nutné počítať s tým, že žiadne sklo nie je absolútne číre, a preto môže pri aplikácii dochádzať k odchýlkam, ktoré sú viditeľné najmä u svetlých odtieňov.

Kompletný sortiment ponúkaných produktov a bližšie informácie o potlači Overface nájdete na internetových stránkach firmy.

Digitálna potlač OverfaceViac informácií nájdete na našich stránkach tu  http://www.trachea-dvierka.sk/sk/dvierka-trachea/Sklo-TCristal-alebo-vypln-do-dvierokKontaktný formulár
captcha

FIREMNÉ ČLÁNKY


Skladané kuchynské dvierka T. segment - kombinácie farieb a vzorov bez obmedzenia

Skladané kuchynské dvierka T. segment - kombinácie farieb a vzorov bez obmedzenia

Zariaďujete si kuchyňu? Potom iste viete, aké dôležité je vybrať správne kuchynské dvierka. Práve nábytkové dvierka sú totiž často to prvé, čo je vidieť. Musí nielen dobre vyzerať, ale zároveň byť aj maximálne funkčné. Ak nechcete robiť kompromisy ani v jednej z týchto oblastí, sú pre vás ideálnym riešením skladané kuchynské dvierka T. segment od spoločnosti Trachea. Umožnia vám totiž kombinovať viaceré materiály a povrchové úpravy. Nábytkové dvierka si tak môžete vytvoriť presne podľa svojich predstáv.

Vydané 11.03.2016

Vydané 01.07.2015
27 Prezretí