Asociace gumárenské technologie Zlín s.r.o.
AGT ZlínPogumovanie valcov, kolies a kladiek s vyššou životnosťou

Gumárenské výrobky od spoločnosti AGT Zlín sa vyznačujú vysokou pevnosťou, elasticitou, dlhou životnosťou a odolnosťou proti oteru. V ponuke nájdete napr. membrány pre stroje na výrobu pneumatík, hadice do hadicových ventilov, pogumované valčeky v mnohých prevedeniach pre široké využitie a ďalšie produkty.

Pogumovanie valcov, kolies a kladiek

Asociace gumárenské technologie Zlín s. r. o.

Spoločnosť AGT Zlín sa venuje vývoju, konštrukcii, výrobe a predaju výrobkov gumárenského priemyslu. Ako člen Českej hospodárskej komory a držiteľ certifikátu akosti podľa medzinárodnej normy ISO 9001:2008 ponúka produkty špičkovej kvality, ktoré majú široké využitie v mnohých oblastiach priemyslu. Zakladatelia firmy patria medzi popredných špecialistov na gumárenské a pneumatikárske technológie výroby s dlhoročnou praxou, rovnako tak zamestnanci sú kvalifikovanými odborníkmi v týchto oblastiach, čo zaručuje profesionalitu a prvotriednu akosť.

Medzi hlavné činnosti firmy patrí pogumovanie kladiek, valcov a kolies, výroba technickej gumy a konfekčných membrán pre výrobu pneumatík. Medzi klientov AGT Zlín patria napr. majitelia priemyselných, strojárenských, drevospracujúcich, poľnohospodárskych a pneumatikárskych prevádzok, ale aj také zvučné spoločnosti, ako je napr. CONTINENTAL BARUM, MICHELIN, CONTINENTAL MATADOR RUBBER a ďalšie.


Pogumovanie kladiek, valcov a kolies

Technická guma určená na pogumovanie kladiek, valcov a kolies sa lisuje vo formách v dvojetážovom elektricky vyhrievanom lise 800x800. Pri kusovej výrobe sa však forma nepoužíva, ale surová guma sa navinie na valec a ten sa zvulkanizuje vo vulkanizačnom kotle. Na základe požiadaviek zákazníka je možné vykonať pogumovanie v čiernej alebo svetlej farbe a s rôznym stupňom tvrdosti. Pogumovanie valcov sa v AGT Zlín realizuje do priemeru 400 mm a dĺžky 1 500 mm pomocou bežných gumových zmesí, ale aj zmesí pre vysoké zaťaženie v prípade použitia v náročnejších prevádzkach. Gumový povrch je ďalej brúsený a upravovaný podľa spôsobu využitia, napr. môže mať drážky, textilnú vrstvu, ... a pod.

Firma AGT Zlín vyrába aj prítlačné valce, ktoré sú okrem bežných machových gúm pogumované materiálom ELAST, ktorý sa vyznačuje dlhou životnosťou a vysokou pružnosťou. Prítlačné valce ELAST predstavujú najnovšiu inováciu firmy a získali si veľkú obľubu ako v Českej republike, tak aj v zahraničí (Slovensko, Južná Afrika).

Asociace gumárenské technologie Zlín sa venuje nielen pogumovaniu kladiek, valcov a kolies, ale okrem iného ponúka aj výrobu kompletných pogumovaných valčekov vrátane hriadeľov a ložísk na základe individuálnych potrieb a požiadaviek danej prevádzky.

Viac informácií o ponuke spoločnosti Asociace gumárenské technologie Zlín s. r. o. nájdete na webových stránkach www.agtzlin.czViac informácií nájdete na našich stránkach tu  http://www.agtzlin.cz/Kontaktný formulár
captcha

FIREMNÉ ČLÁNKY


AGT Zlín: Výroba drážkových gumených valcov

AGT Zlín: Výroba drážkových gumených valcov

Dôležitou súčasťou všetkých dopravníkových, baliacich, navíjacích aj ďalších priemyselných strojov sú pogumované valce. Ich prevedenie hrá dôležitú úlohu v činnosti celého zariadenia. Spoločnosť Asociace gumárenské technologie Zlín s.r.o., ktorá sa výrobou gumových valcov zaoberá už niekoľko rokov, rozšírila svoje technologické vybavenie a začala s výrobou drážkovaných gumových valcov, ktoré oproti hladkému prevedeniu prinášajú množstvo výhod.

Vydané 31.03.2016

Vydané 10.07.2014
510 Prezretí