AGT Zlín: Výroba drážkových gumených valcov

Dôležitou súčasťou všetkých dopravníkových, baliacich, navíjacích aj ďalších priemyselných strojov sú pogumované valce. Ich prevedenie hrá dôležitú úlohu v činnosti celého zariadenia. Spoločnosť Asociace gumárenské technologie Zlín s.r.o., ktorá sa výrobou gumových valcov zaoberá už niekoľko rokov, rozšírila svoje technologické vybavenie a začala s výrobou drážkovaných gumových valcov, ktoré oproti hladkému prevedeniu prinášajú množstvo výhod.

Pogumované valce s krížovými drážkami

Výhody drážkovaných pogumovaných valcov

Kvalita výroby gumových valcov pre priemyselné použitie a reakcie na požiadavky klientov je pre spoločnosť AGT Zlín veľmi dôležitá. Vďaka vzrastajúcemu záujmu o špirálové gumené valce sa spoločnosť rozhodla rozšíriť portfólio svojich výrobkov a k pôvodnému univerzálnemu stroju novo dokúpila zariadenie, ktoré slúži okrem iného aj na výrobu drážkovaných gumových valcov. Výhodou je, že valce nie sú lepené, ale drážka je priamo vyrezaná do navulkanizovanej gumy. V súčasnej dobe sa tak zaoberá ako výrobou pôvodných hladkých valcov, tak tých drážkovaných.

Existujú priemyselné aplikácie, kde použitie špirálových gumových valcov výrazne zvýši kvalitu jednotlivých vlastností aj celkovú funkčnosť zariadenia. Vďaka drážkovaniu na seba takýto valec na rozdiel od tých hladkých nenanáša nečistoty, v prípade rozprestieracích valcov potom zabezpečujú rozťahovanie do strán.

Výroba drážkovaných pogumovaných valcov


Pogumované valce s krížovými drážkami

Drážkované gumené valce sú vyrábané v dvojitom prevedení. Prvým typom sú pogumované valce s krížovými drážkami. Tie sa veľmi často používajú u dopravníkov a ich hlavná výhoda spočíva v už spomínanej odolnosti voči nečistotám. Krížové drážky na pogumovanom valci zabezpečia automatické očistenie nahromadených nečistôt, ktoré z valca jednoducho opadnú. Kým použitie hladkých valcov vyžadovalo zastavenie stroja a ručné očistenie valca personálom, drážkovaný pogumovaný valec túto činnosť urobí sám a nevyžaduje zastavenie prevádzky.


Rozprestieracie drážkové valce

Druhým novo vyrábaným typom sú rozprestieracie drážkové gumové valce. Vďaka prevedeniu smeru špirály, kedy drážkovanie ľavej polovice valca smeruje vľavo a pravej polovičky vpravo, dochádza k rozťahovaniu prepravovaného materiálu do strán. Tento spôsob prevedenia sa oceňuje napríklad pri preprave fólie, ktorá sa vďaka rozprestieraciemu efektu nezmršťuje a nespôsobí tak kolíziu. Použitie rozprestierača drážkových valcov je obzvlášť výhodné u baliacich strojov či v potravinárskom alebo farmaceutickom priemysle všeobecne.

Rozprestieracie drážkové valce a pogumované valce s krížovými drážkami


Špirálové gumené valce

K pôvodným hladkým gumovým valcom tak spoločnosť AGT Zlín novo zaradila aj špirálové gumené valce v dvojakom prevedení. Tie môžu byť v rôznych aplikáciách výhodnejšie a uľahčia prácu zákazníkom. Kompletný prehľad novo vyrábaných valcov nájdete na internetových stránkach spoločnosti, kde si ich môžete súčasne aj objednať.


Viac informácií nájdete na našich stránkach tu  https://www.agtzlin.cz/
Vydané 31.03.2016
159 Prezretí
FIREMNÉ ČLÁNKY

Pogumovanie valcov, kolies a kladiek s vyššou životnosťou

Pogumovanie valcov, kolies a kladiek s vyššou životnosťou
Gumárenské výrobky od spoločnosti AGT Zlín sa vyznačujú vysokou pevnosťou, elasticitou, dlhou životnosťou a odolnosťou proti oteru. V ponuke nájdete napr. membrány pre stroje na výrobu pneumatík, hadice do hadicových ventilov, pogumované valčeky v mnohých prevedeniach pre široké využitie a ďalšie ...
Kontaktný formulár
WEBOVÁ STRÁNKA Asociace gumárenské technologie Zlín s.r.o. AGT Zlín
WEBOVÁ STRÁNKA
Asociace gumárenské technologie Zlín s.r.o.
www.agtzlin.cz
Adres

Adres

třída Tomáše Bati 385
Zlín 4 763 02

agt@agtzlin.cz
+420 577 105 841


Nájdete nás aj tu:

FacebookARES
captcha