PKD, s.r.o.

CZKVýroba průmyslových hal

Firma PKD s.r.o., ktorá sídli v Dačiciach, sa zaoberá výrobou, návrhom a montážou oceľových konštrukcií. Vyrábame a dodávame oceľové haly a na mieru vytvorené oceľové konštrukcie. Medzi naše ďalšie činnosti patrí taktiež tryskanie, lakovanie a robotické zváranie.

Naša spoločnosť s medzinárodnou pôsobnosťou sa radí medzi najmodernejších výrobcov oceľových konštrukcií a hál v Českej republike. Vlastníme jednu z najmodernejších prevádzok výroby oceľových konštrukcií. Ponúkame komplexnú realizáciu projektu - od spracovania návrhu, cez výrobu až po montáž. Zabezpečujeme inštaláciu technológií a jej uvedenie do prevádzky. Dodávame kompletné technologické celky na kľúč najmä v oblasti poľnohospodárstva či priemyslu. Realizujeme aj konštrukcie pre administratívu (priemyselné haly s administratívnymi budovami, autosalóny) a dopravu (lavičky pre chodcov, stanice metra). Vytvárame aj špeciálne konštrukcie z oceľových dielcov rôznych tvarov a veľkostí.

Vlastníme moderné stroje na zváranie, tryskanie, lakovanie a delenie plechov. Pre robotické zváranie využívame zváracieho robota - lineárny pojazd dĺžky 15, 6 metrov, aktívny lineárne pojazd cca. 12 metrov. Rozvádzač robota je vybavený potrebnými servopackmi, ktoré zvládnu polohovanie zvarence s hmotnosťou 10 ton a priemerom 1 meter. Na zváranie používame zvárací systém Fronius Transplus Synergic 5000.

Vďaka rozsiahlej kapacite v podobe troch CNC riadených pilovŕtacích centier od firmy Vernet-Behringer sme schopní spracovať profily s dĺžkou 18 metrov. Využiteľný prierez je potom 1200 x 500 mm, pričom minimálny priemer vrtáka je 8 mm a maximálny priemer 40 mm. Vykonávame taktiež termické delenie pomocou plazmy či autogénom (maximálne rozmery tabúľ sú 2, 6 x 12 metrov). Čo sa týka tryskania, to robíme na štandard Sa 2 1/2, prípadne i SA 3. Maximálna dĺžka tryskaného dielca je 16 200 mm, minimálna 3 000 mm. Tryskaním opracujeme ploché materiály, zvarence a profily.

Realizujeme nátery konštrukcií, ktoré prebiehajú v lakovacej kabíne s rozmermi 18, 45 x 3, 81 x 4 metre. Lakovanie je vykonávané tlakovou striekacou pištoľou napojenou na vysokotlakové striekacie zariadenie. Zabezpečujeme taktiež klampiarske práce, ako je ohýbanie plechov na hydraulickej ohýbačke alebo výrobu klampiarskych prvkov a konštrukčných profilov. Vykonávame aj práce v oblasti obrábania - brúsenie, sústružnícke práce, frézovanie.


Katalóg firiem:    

Drevoobrábacie stroje a nástroje

,  

Obrábacie, sústružnícke a frézarské práce

,  

Oceľové konštrukcie a kovové schody

,  

Povrchové úpravy kovov

,  

Priemyselné stavby

,  

Rezanie

,  

Strojárne a kovovýroba

,  

Technologické linky

,  

Zdvíhacie zariadenia, žeriavy a montážne plošiny

,  

Zváračské práce

,