Nožířství
Jiří Čurda

CZKNůž z damaškové ocele

Výrobou damaškových nožov a šperkov z damašku (damascénskej ocele) sa zaoberá dielňa umeleckého kováčstva a nožiarstvo Jiří Čurda. Naše nožiarstvo poskytuje brúsenie všetkých druhov nožov. Nože a šperky z damascénskej ocele sme schopní vyrobiť na zákazku nielen pre zákazníkov z Českej republiky, ale aj zo zahraničia.

Výrobou nožov z damascénskej ocele sa zaoberáme už od roku 2005. Damaškové čepele sú výkovky s jemnou a pravidelnou štruktúrou, ktoré obsahuje najmenej dva druhy ocelí. Jedná sa spravidla o kombináciu uhlíkovej tvrdej ocele s mäkkou oceľou. Vďaka tomu je nôž tvrdý a odolný voči opotrebeniu či zlomeniu. Damaškové nože:
- vyrábame lovecké
- poľovnícke
- zatváracie
- zberateľské

Všetky nami vyrábané nože sú dodávané s koženými puzdrami.

Na zákazku taktiež vyrábame oceľové snubné prstene, ktoré sú jedinečným originálom. Vyrábame aj ďalšie typy ručne kovaných šperkov, a to napríklad prívesky.

Vykonávame brúsenie a ostrenie nožov. Nabrúsime nože pre mäsiarov, kuchárov, údenárov, firmy aj domácnosti. Opravujeme ulomené hroty nožov a vylomené ostrie.

Ďalšou našou oblasťou je umelecké kováčstvo a zákazková výroba rôznych bytových doplnkov, dekoračných predmetov, krbových doplnkov, nábytku, svietnikov a pod.


Katalóg firiem:    

Brusičské práce

,  

Klenoty a bižutéria

,  

Kováčske práce

,  

Umelecké práce

,  
Témy:

nožiarstvo, výroba damaškových nožov, šperky z damašku, brúsenie nožov