Nožířství
Jiří Čurda


č.34, Rešice 671 73
Výrobou damaškových nožov a šperkov z damašku (damascénskej ocele) sa zaoberá dielňa umeleckého kováčstva a nožiarstvo Jiří Čurda. Naše nožiarstvo poskytuje brúsenie všetkých druhov nožov. Nože a šperky z damascénskej ocele sme schopní vyrobiť na zákazku nielen pre zákazníkov z Českej republiky, ale aj zo zahraničia.

Výrobou nožov z damascénskej ocele sa zaoberáme už od roku 2005. Damaškové čepele sú výkovky s jemnou a pravidelnou štruktúrou, ktoré obsahuje najmenej dva druhy ocelí. Jedná sa spravidla o kombináciu uhlíkovej tvrdej ocele s mäkkou oceľou. Vďaka tomu je nôž tvrdý a odolný voči opotrebeniu či zlomeniu. Damaškové nože:
- vyrábame lovecké
- poľovnícke
- zatváracie
- zberateľské

Všetky nami vyrábané nože sú dodávané s koženými puzdrami.

Na zákazku taktiež vyrábame oceľové snubné prstene, ktoré sú jedinečným originálom. Vyrábame aj ďalšie typy ručne kovaných šperkov, a to napríklad prívesky.

Vykonávame brúsenie a ostrenie nožov. Nabrúsime nože pre mäsiarov, kuchárov, údenárov, firmy aj domácnosti. Opravujeme ulomené hroty nožov a vylomené ostrie.

Ďalšou našou oblasťou je umelecké kováčstvo a zákazková výroba rôznych bytových doplnkov, dekoračných predmetov, krbových doplnkov, nábytku, svietnikov a pod.

Produkty
  • kováčska vyhňa výroba, výroba železného zábradlia, kovové mreže, predaj oplotenia, kovanie pre brány
  • umelecké remeslá, tepanie a cizelovanie, reštaurátorstvo, umelecké štukatérstvo, plastické obrazy
  • hodiny a hodinky, zlaté prstene, retiazky a prívesky, strieborné doplnky, briliantové náušnice, doplnky z bižutérie
  • frézovanie kovov, sústruženie kovov, brúsenie kovových častí, konštrukčné práce, spracovanie kovov

Kontaktný formulár
captcha

Produkty
Výroba kvalitných nožov z damašku na zákazku aj pre zberateľské účely

Výroba kvalitných nožov z damašku na zákazku aj pre zberateľské účely

O výrobu kvalitných českých nožov z damašku sa vám postará firma Kovářství Jiří Čurda z Rešic v Českej republike, ktorá vyniká originalitou a jedinečnosťou svojej tvorby. Realizáciu výroby je možné uskutočniť aj na zákazku. Hľadáte firmu, ktorá sa vám postará o precízne a unikátne výrobky? Bezpochyby ňou bude česká firma Kovářství Jiří Čurda z Rešic, ktorá pravidelne zbiera ocenenie za profesionalitu vo svojom odbore už od roku 2005. Zaoberáme sa výrobou kvalitných kovaných, loveckých, poľovníckych, zatváracích nožov, ale aj zberateľských nožov z damašku (damascénskej ocele). Nôž z damašku je výkovok najmenej dvoch rôznych druhov ocele, ktoré sa postupne prekladajú a zvárajú tak, aby došlo k vytvoreniu jemnej a pravidelnej štruktúry, ktorá je následne viditeľná na samotnom výkovku. Všetky nože sú dodávané s koženými puzdrami a je možné ich kombinovať s pílkou. Ak máte predstavu o konkrétnom vzhľade nože, kontaktujte nás. Sme pripravení realizovať vaše nápady.