Obec Tichov


Wieś Tichov to mała wołoska wieś położona 5 km na północny zachód od Valašské Klobouky. Znajduje się w dolinie wokół potoku Tichovské na południowym skraju Wzgórz Wizowickich.

Wieś Tichov liczy 340 mieszkańców mieszkających w 107 budynkach. Kataster wsi ma powierzchnię 732 ha.

Pierwszy pisemny raport o istnieniu osady pochodzi z 1422 r.

We wsi znajduje się sklep wielobranżowy, restauracja, dom kultury, w którym regularnie odbywają się imprezy towarzyskie, takie jak bale, przyjęcia, popołudnia dla dzieci, ale jego wyposażenie pozwala również na organizację prywatnych imprez.

Wieś ma również własną bibliotekę i kaplicę, która podlega duchowemu zarządowi parafii Valašská Klobouky i gdzie regularnie dwa razy w tygodniu odprawiane są msze św.

Do zajęć sportowych mieszkańcy mogą skorzystać z nowo zrekonstruowanego kompleksu sportowego na skraju wsi, który składa się z boiska do piłki nożnej, placu zabaw dla dzieci i basenu.

Dumą miejscowości jest jednak lokalna destylarnia, której jakość doceniana jest nie tylko w okolicy, ale jej usługi znane są również za granicą.

Tichov jest idealnym miejscem do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i zimowej. Szereg szlaków turystycznych prowadzi do Ploštiny, Klášťova, Královca, Čertovy skály w Lidečku.

oddziały
Prosimy o kontakt formą pisemną
Strona (witryna) internetowa Obec Tichov
Strona (witryna) internetowa
Obec Tichov
www.tichov.cz
Adres

Adres

Tichov 48
Tichov 766 01

starosta@tichov.cz
+420 739 233 269

Znajdziesz nas również tutaj:

ARES
captcha