Testované tonery s farebnou vernosťou a odolnosťou voči vyblednutiu

ABEL-Computer s.r.o. Z Českej republiky sa zaoberá výrobou kvalitných kaziet pre počítačové tlačiarne, kde taktiež meria výťažnosť, farebnú vernosť a odolnosť voči vyblednutiu.

Spoločnosť investovala skutočne významné prostriedky do merania toho, čo oko nie je schopné rozpoznať. Nespolieha sa len na subjektívny pocit. Všetky vyrobené kazety sú testované a výtlačky sú merané na špeciálnych strojoch. Pre zabezpečenie maximálnej kvality sa sleduje:
- farebná vernosť a stabilita
- farebné odchýlky
- odolnosť voči vyblednutiu
- výťažnosť
- kvalita tlače.

Dokonca aj malá, okom neviditeľná odchýlka u jednej farby prinesie v kombinácii s ďalšou farbou odchýlku, ktorá už viditeľná bude. Farebná tlačiareň so štyrmi farebnými tonermi dokáže vytvoriť tisíce farebných kombinácií a posúdiť zrakom, pri ktorej kombinácii farieb dôjde k farebnej odchýlke je nemožné. Preto spoločnosť ABEL iba dôveruje tomu, čo skutočne odmeria.

Neustále investuje do výskumu a vývoja. Vďaka tomu dnes disponuje všetkým čo nájdete v tých najlepších laboratóriách.

- Meranie farebnej vernosti sa vykonávajú spektrofotometrami X-Rite a BYK-Gardner.
- Odolnosť voči vyblednutiu sa vyhodnocuje na špeciálnom zariadení Q-SUN, ktoré umožňuje niekoľko dní simulovať niekoľkoročné vystavenie výtlačku slnečnému žiareniu.
- Kvalitu tlače náplní firma ABEL skúma pomocou mikroskopov značiek Zeiss a Olympus, ktoré umožňujú odfotiť to, čo vidíme. Vyhotovené fotografie sa potom používajú pri nepretržitom výcviku svojich zamestnancov.Zadávateľom ponuky je firma 

ABEL-Computer, s.r.o.Kontaktný formulár
captcha