Vinařství Kukla - víno z Moravy
První vinařská spol. s r. o.


V našom vinárstva v Hustopečiach vyrábame a predávame moravské biele a červené víno. K nášmu vinárstvo patrí aj vínna pivnica, kde usporadúvame degustácie Prevádzkujeme tiež e-shop, kde môžete naše vína zakúpiť. K predaju máme aj darčekové balenia vín.

V našom rodinnom vinárstve používame na výrobu vína najmodernejšie technológie. Celý proces začína šetrným odstopkováním hrozna, ďalej šetrným pneumatickým lisovaním umožňujúcim získať najakostnejšie šťavu bez obsahu negatívnych látok zo zrniek a šupiek, ďalej nasleduje riadené kvasenie uchovávajúci výnimočné aróma vín a nakoniec zrenie a následné uloženie vín v ochrannej atmosfére. Predávame široký sortiment bielych a červených moravských vín - nechýba u nás napríklad Sauvignon, Rizling vlašský a rýnsky, Muškát moravský, Pálava, Rulandské šedé, Chardonnay, Frankovka, Veltínské zelené a ďalšie. Vína z našej produkcie zakúpite aj na našom e-shope. K predaju máme aj darčekové balenia vín z nášho sklípku.

Čo sa týka degustácie, tá je vedená naším skúseným pivničný majster Ing. Jiřím kuklou. Súčasťou degustácie je zoznámenie sa s vinárstvom, jeho históriou a technológiou výroby. Účastníci v jej priebehu degustujú 10 vzoriek prívlastkových vín našej produkcie. Vybrať si môžete z našich 4 degustačných balíčkov, ktoré sa líšia množstvom degustovaných vzoriek vína a každý z týchto balíčkov taktiež zahŕňa inú variantu občerstvenia. Optimálny počet degustujících je 15-20. Štandardný program je rozvrhnutý na 6-7 hodinové posedenie vo vínnej pivnici, ktorého história siaha do 18.storočia, a kde víno popíjal aj T. G. Masaryk.

Súčasťou degustácie vo vínnej pivnici sú dve večera, kedy všetky pokrmy sami nakladáme podľa pôvodných receptúr našich babičiek a servírujeme Vám je horúce priamo z rúry. V prvej hodine obdržíte 1.večeři podľa Vášho výberu. Po večeri sa koná riadená degustácia 9 vzoriek vín pivničný majster Ing. Jiřím kuklou.
Tretia a štvrtá hodina je určená k Vašej zábave. V piatej hodine pobytu sa podáva 2.večeře podľa Vášho výberu a poslednú hodinu strávite opäť voľnú zábavou. V cene sú aj voda, čaj a káva k nej sladký dezert. Ako sprievodný program zaistíme muziku, napríklad cimbalovou skupinu.

POBOČKY
Kontaktný formulár
WEBOVÁ STRÁNKA Vinařství Kukla - víno z Moravy První vinařská spol. s r. o.
WEBOVÁ STRÁNKA
Vinařství Kukla - víno z Moravy
www.prvnivinarska.cz
Adres

Adres

Herbenova 1372/17b
Hustopeče u Brna 693 01

prvni@vinarska.cz
+420 777 208 798


Nájdete nás aj tu:

FacebookInstagramARES
captcha