LINAK C&S, s.r.o.


Náves 37, Majetín 751 03
Spoločnosť LINAK C & S s.r.o. sídliaca v Majetíne pri Olomouci v Českej republike sa zaoberá predajom elektrických lineárnych pohonov, ktoré zabezpečujú tichý a plynulý lineárny pohyb pre najrôznejšie zákaznícke zariadenia. Súčasťou sortimentu sú zdvíhacie stĺpiky a k nim prislúchajúce systémové prvky, ako sú riadiace jednotky a ovládače umožňujúce zostavenie prispôsobiteľného komplexného riešenia.

Viac ako 80% dodávaných systémov je prispôsobených konkrétnym potrebám klientov. Pre svojich zákazníkov zabezpečujeme zaškolenie a odporné poradenstvo pri vývoji, testovaní a celého životného cyklu ich aplikácií. Na základe vykonaných dotazníkových prieskumov sme svojimi zákazníkmi hodnotení ako spoľahlivý partner.

Servopohony LINAK zabezpečujú plynulý pohyb v mnohých rôznych aplikáciách vyžadujúcich sklápanie, zdvíhanie, ťah alebo tlak o sile až 15000 N so zdvihom až 999 mm.

Zdvíhacie stĺpiky sú určené pre nastavenie ergonomickej výšky moderných kancelárskych stolov, širokej škály výrobných a montážnych pracovísk. Stĺpiky disponujú silou v rozsahu 600 - 6000 N a pracujú so zdvihom od 300 po 750 mm.

Riadiace jednotky LINAK prepájajú servá a zdvíhacie stĺpiky do systémov s príslušnými ovládačmi určenými na ich polohovanie.
Obchodné aktivity spoločnosti LINAK sú rozdelené do 4 divízií.

Divízia LINAK MEDLINE & CARELINE ponúkajú komplexné riešenie využívajúce elektrické pohony pre široké použitie v zdravotníctve, v nemocniciach, opatrovateľských domoch, sanatóriách, liečebných strediskách ale aj súkromných bytoch.

Divízia LINAK DESKLINE ponúka kompletné flexibilné systémy zdvíhacích stĺpikov pre inteligentné ergonomické kancelárske stoly umožňujúce prácu v sede aj v stoji podľa preferencií používateľa. Výrobné a montážne pracoviská pomáhajúce pracovníkom nastaviť pracovisko podľa povahy pracovnej činnosti, toto riešenie zároveň prináša zdravotné benefity preukázané mnohými štúdiami. Naše riešenie s výsuvnými stĺpikmi je využívané na stojany pre multimediálne zariadenia ako napríklad výsuvy displejov a monitorov do škôl, učební a prezentačných priestorov. Ďalšou možnosťou využitia elektrických zdvihákov sú predajné a obslužné pulty vyhovujúce individuálnym potrebám a želaniam zákazníkov. V neposlednom rade stojí za zmienku taktiež výškovo nastaviteľný komfortný nábytok, napríklad kuchynské linky s možnosťou nastavenia výšky pracovnej plochy.

Divízia LINAK TECHLINE ponúka servomotory odolné pôsobeniu chemikálií pre náročné podmienky priemyselného použitia a automatizácie poľnohospodárstva. Spolupracujeme s výrobcami zo sféry živočíšnej výroby pri riešení ventilácie hál, dávkovanie krmiva a dopravníkov, taktiež ovládanie prvkov sušiacich liniek a síl. Do týchto prostredí ponúkame pohony s ATEX. Pre poľnohospodársku mechanizáciu ponúkame prispôsobenie ergonómie kabín, nastavenie pohyblivých prvkov vozidiel a prípojných zariadení. Podstatnou oblasťou využitia v strojárenstve tvorí priemyselná automatizácia, automatizácia výrobných liniek a jednoúčelové stroje. V oblasti stavebníctva pomáhajú pohony LINAK napríklad s otváraním a zatváraním poklopov, svetlíkov, tieniacich systémov a ventilácie. Ďalšie uplatnenie majú naše servá v oblasti energetiky (polohovanie solárnych panelov, veterné elektrárne), vodného a odpadového hospodárstva, komunálnej techniky (zametače, posýpače, rolby), priemyselných kuchýň a v oblasti úpravy vozidiel.

Divízia LINAK HOMELINE poskytuje spoľahlivé a inovatívne riešenia pre elektrické nastavovanie komfortného nábytku využívaného v súkromných bytoch.

LINAK je celosvetovou jednotkou na trhu elektrických pohonov a zdvíhacích stĺpikov a svoju spoluprácu stavia na spoľahlivosti, zodpovednosti a veľkých skúsenostiach.

Produkty
  • predaj motorov, dodávky originálnych náhradných dielov, pohony s ozubeným remeňom, priamočiare pohony
Kontaktný formulár
captcha

Produkty
Novinka v oblasti zdvihákov pacientov - systémy LINAK LIFT ™ s vyššou výkonnosťou

Novinka v oblasti zdvihákov pacientov - systémy LINAK LIFT ™ s vyššou výkonnosťou

Spoločnosť LINAK z Českej republiky, ktorá je súčasťou EÚ predstavuje novinku v oblasti zdvihákov pacientov. Jedná sa o generáciu systémov LIFT ™ s vyšším výkonom a ergonomickým dizajnom. Nová generácia riešení LIFT ™ od spoločnosti LINAK posúva výkon zdvihákov na vyššiu úroveň. Systémy ponúkajú ľahkú ovládateľnosť, funkčnosť aj eleganciu v jednoduchom a kompaktnom dizajne. Najnovší rad pacientskych zdvihákov LIFT ™ je navrhnutý s ohľadom na opatrovateľa, ľahko sa čistí a ľahko obsluhuje. Ergonomický dizajn znižuje námahu a fyzickú náročnosť každodenných úkonov. Krytie IPX6 umožní konštruovať zdviháky pacientov odolávajúce veľmi silným prúdom vody tryskajúcim z ľubovoľného smeru. Funkcia turbo-boost zrýchľuje pracovné postupy, bez toho aby došlo k ohrozeniu bezpečnosti. Vďaka softvéru SoftCon2 ™ môže so zariadením diaľkovo pracovať technik a prispôsobiť softvér v reálnom čase, zatiaľ čo sledujete a testujete výsledok vo vlastnej dielni či laboratóriu. Bezdrôtové ovládanie a rozhranie Bluetooth® otvárajú dvere funkciám ako je výmena dát či servisné služby. Budete tak pripravení k ďalším krokom na svoje digitálne ceste.


Nový servopohon LA 36 Long Life skonštruovaný pre dlhšiu výdrž a extrémny výkon

Nový servopohon LA 36 Long Life skonštruovaný pre dlhšiu výdrž a extrémny výkon

Spoločnosť LINAK z Českej republiky, ktorá je súčasťou EÚ, predstavuje nový servopohon LA 36 Long Life, ktorý je skonštruovaný pre dlhšiu výdrž a extrémny výkon, a taktiež Vám zabezpečí nižšie náklady. Nový model elektrického pohonu LA36 Long Life od spoločnosti LINAK prináša nevšedný výkon a vytrvalosť. Vďaka svojej osvedčenej predĺženej životnosti jednoducho pracuje ďalej aj tam, kde iné zariadenia zlyhajú. Dlhšia životnosť a nižšie náklady - LA36 Long Life vám zabezpečí garanciu minimálne 200 000 cyklov pri maximálnom zaťažení a maximálnom pracovnom cykle. Stačí pripojiť a používať - ​​riešenie Plug and Play využívajúci menej komponentov a zabezpečia tak jednoduchú inštaláciu. A pokiaľ ide o presnosť ovládania, s integrovaným radičom a zbernicou CAN získate plnohodnotnú kontrolu bez ďalších komponentov vrátane prístupu ku všetkým potrebným dátam, čo uľahčí riešenie prípadných problémov. Vytrvalosť pre konkurenčnú výhodu - nový pohon LA36 Long Life ponúka viac možností pre ďalšie náročné aplikácie. Jednoduchá inštalácia, jednoduchá integrácia a mimoriadna výdrž prepožičia vašim aplikáciám vytrvalosť a inteligenciu k udržaniu náskoku pred konkurenciou.


Vylepšené systémy pohonov s inteligentným rozhraním IO-Link - jednoduché použitie

Vylepšené systémy pohonov s inteligentným rozhraním IO-Link - jednoduché použitie

IO-Link je inteligentné, ľahko použiteľné a univerzálne rozhranie od spoločnosti LINAK z Českej republiky. Zvyšuje efektivitu strojového zariadenia vďaka senzorom zabezpečujúcim maximálny produkčný výkon, kvalitu a minimalizáciu prestojov. Zavedenie lineárnych pohonov od spoločnosti LINAK umožní automatizovať množstvo procesov na zvýšenie bezpečnosti alebo len k inteligentnejším postupom. Celkom bežne sa s touto technológiou stretneme v priemyselnej automatizácii, obrábacích strojoch, baliacich systémoch a pri montážnej automatizácii. Môže sa jednať o automatické otváranie brán, zdvíhanie kapôt, ovládanie ventilov, napínanie remeňov, reguláciu dopravných pásov - príležitostí je neobmedzené množstvo. Medzi výhody riešenia LINAK IO-Link patrí jednoduchá integrácia do existujúcich systémov, stavové a diagnostické údaje obmedzujúce prestoje, vzdialená konfigurácia umožňujúca vytváranie inteligentnejších pohybov a tiež maximalizácie prevádzkyschopnosti, pretože pohony LINAK sú v prípade potreby rýchlo a ľahko vymeniteľné. O prínosoch IO-Link svedčí množstvo spokojných klientov po celom svete.


Polohovateľný nábytok s pohonmi LINAK - zlepšuje ergonómiu pracoviska

Polohovateľný nábytok s pohonmi LINAK - zlepšuje ergonómiu pracoviska

Systémy elektrických lineárnych pohonov od spoločnosti LINAK z Českej republiky (ktorá je súčasťou EÚ), sú ako stvorené pre rôzne typy nábytku. Zlepšujú ergonómiu pracoviska a prinášajú pridanú hodnotu vďaka vzájomnej kombinovateľnosti. Mnoho výrobcov funkčného a pracovného nábytku po celom svete využíva jedno alebo viac riešení LINAK, či už ide o kancelárske stoly, priemyslové pracoviská, polohovateľné kuchyne, jedálenské stoly, komfortný nábytok, interiéry predajní, velíny, technické pracovné stanovištia alebo domáce kancelárie. Svojim klientom spoločnosť LINAK ponúka stále nové funkcie ako napríklad: LINAK® PIEZO ™ - antikolízny systém zamedzujúci materiálnym škodám Kick & Click ™ - výrazne skracuje dobu montáže kancelárskych stolov Aplikácia Desk Control ™ - intuitívne ovládanie kancelárskych stolov využitím technológie Bluetooth® v mobilných zariadeniach Koncept polohovateľných kuchynských aplikácií - zameriava sa na ergonómiu a zvýšenie multifunkčnosti kuchýň.


Digitálne riešenie pre nastaviteľné kancelárske stoly - pohodlné ovládanie

Digitálne riešenie pre nastaviteľné kancelárske stoly - pohodlné ovládanie

Spoločnosť LINAK z Českej republiky Vám ponúka najširší výber produktov na polohovanie kancelárskych stolov na trhu spolu s digitálnymi technológiami určenými na ich pohodlné ovládanie. Spoločnosť LINAK Vám ponúka najširší výber produktov na polohovanie kancelárskych stolov na trhu spolu s digitálnymi technológiami určenými na ich pohodlné ovládanie. Elektrické stoly na sedenie / státie, ktoré sa prispôsobia výške zamestnancov a zároveň prispievajú k ergonómii a vyššiemu pracovnému výkonu, sú v súčasnosti veľmi žiadané. Umožňujú totiž sledovať pohybové vzorce, pamätať si osobné či optimálne pracovné pozície a pripomínať pracovníkom zmeny polohy. Ovládacie panely DPG sú vybavené funkciou automatického pripojenia, pamäťou polohy sedenia / státia, automatického pojazdu či pripomínania zmeny polohy. V spojení s aplikáciou potom môžu užívatelia získavať informácie a štatistiky o dobe strávenej postojačky a spálených kalóriách. Bezplatná aplikácia LINAK® Desk Control existuje vo verziách pre rôzne platformy. K dispozícii sú iOS pre iPhone a iPAD, Android pre smart telefóny a tablety alebo Windows 10 pre PC.


Pohony LINAK® s krytím IP66 a IP69K - perfektné riešenie pre náročné podmienky

Pohony LINAK® s krytím IP66 a IP69K - perfektné riešenie pre náročné podmienky

Keďže sa priemyselné pohony zvyčajne používajú v prostredí s pôsobením kvapalín a prachu, pohony LINAK s hliníkovým krytom sú testované, aby zodpovedali požiadavkám na stupeň ochrany IP66 a IP69K. Pohony s krytím IP66 sú úplne chránené proti vniknutiu prachu a intenzívnemu striekaniu vody z akéhokoľvek smeru. Sú preto vhodné pre vonkajšie použitie v premenlivých poveternostných podmienkach. Ak vyžaduje aplikácia čistenia tlakovou vodou za vysokých teplôt, odporúča sa použiť triedu ochrany IP69K. Ide o bežnú požiadavku napríklad u poľnohospodárskych strojov, v ktorých pohon nebýva chránený alebo krytý. Pohony sú tu vystavené nečistotám, hnojivám a častému vysokotlakovému umývaniu, ktorým pracovný deň na poli zvyčajne končí. IP66: - úplne chránené pred vniknutím prachu a pred striekaním vysokotlakovými vodnými tryskami zo všetkých smerov IP69K: - úplne chránené pred vniknutím prachu a pri čistení parnými tryskami Pohony LINAK® s krytím IP66 a IP69K zabezpečí spoločnosť LINAK C & S s.r.o. sídliaca v Majetíne pri Olomouci, v Českej republike.


Pohony LINAK ponúkajú riešenie v modernej priemyselnej automatizácii

Pohony LINAK ponúkajú riešenie v modernej priemyselnej automatizácii

Elektrické pohony LINAK sú zárukou inteligentného pohybu, precízneho polohovania a presného podávania materiálu. Sú energeticky nenáročné, bezúdržbové, s odolnosťou voči nepriaznivým podmienkam. Medzi kľúčové faktory v priemyselnej automatizácii patrí zvyšovanie efektivity za pomocou optimalizácie výroby, zníženie spotreby energie a zlepšenie ergonómie pracoviska. Spoločnosť LINAK ponúka riešenia pre výrobcov baliacich strojov, spájkovacích pecí, zváracích centier, systémov dopravníkových pásov, systémov manipulácie s materiálom alebo textilných strojov. Výhody pohonov LINAK: - na rozdiel od iných systémov pohonov sú takmer bezúdržbové - vďaka prakticky nulovej spotrebe v pohotovostnom režime sú nákladovo veľmi efektívne - sú navrhnuté pre prácu aj vo veľmi náročných prevádzkových podmienkach - ľahko sa inštalujú a dajú sa použiť takmer v ľubovoľnom stroji alebo automatizovanom prostriedku. - umožňujú nastaviť výšku, presné podávanie materiálu a rýchle zmeny konfigurácií - výrazne zlepšujú ergonómiu pracovísk.


LINAK® DeskFrame 2 - intuitívne riešenie stolového rámu

LINAK® DeskFrame 2 - intuitívne riešenie stolového rámu

DF2 je systém, ktorý Vám zabezpečí najrýchlejší spôsob zostavenia kancelárskeho stola na sedenie / státie. Jeho montáž je intuitívna a má čistý dizajn podporený špičkovým výkonom motorov LINAK®. Kompletný balík DF2 obsahuje inteligentný horný rám variabilný pre rôznu šírku stolovej dosky (120-180cm), ktorý v sebe navyše ukrýva motor, elektroniku aj kabeláž. Ďalej potom systém DF2 obsahuje konzoly, elegantné nohy a sadu DL Feet, vďaka čomu ho ľahko zostavíte a uvediete do prevádzky. Samozrejmosť je sieťový kábel a vybraný ovládací panel. Štandardným doplnkom DF2 je ovládací panel série DPG, ktorý môže byť rozšírený o svetelnú signalizáciu odporúčaciu užívateľovi stola sa postaviť / posadiť, taktiež displej a technológiu Bluetooth umožňujúcu prepojenie s aplikáciou DeskControl ™. Stačí už len dodať vlastnú stolovú dosku a tešiť sa z výhod, ktoré kancelársky stôl na sedenie / státie prináša.


Optimálna manipulácia v priemyselnej výrobe - Elektrické ovládanie pre rôzne účely

Optimálna manipulácia v priemyselnej výrobe - Elektrické ovládanie pre rôzne účely

Francúzska spoločnosť MZR sa zameriava na riešenia určené pre priemyselnú výrobu. Majiteľ firmy zaznamenáva rastúci dopyt po riešeniach s elektrickým pohybom. Podľa pána Mazoyera nejde o náhodu. Hoci vo svojich výrobkoch pre manipuláciu a priemyselnú výrobu využíva tiež pneumatické a hydraulické prvky, o výhodách elektrických riešení nijako nepochybuje. Pohyb je presný a dopad na životné prostredie oveľa priaznivejší. Elektrické pohony odoberajú energiu len vo chvíli, kedy skutočne pracujú. Dôležitým prvkom sortimentu MZR sú montážne stoly s výškovým polohovaním a nožnicovým mechanizmom a taktiež naklápacie montážne plošiny využívajúce elektrické pohony LINAK®. Ponúkajú dostatočný výkon v ťahu a sú ľahko integrovateľné do existujúcich elektrických systémov, na rozdiel od pneumatických alebo hydraulických riešení. "Pre nás je dôležité, aby užívatelia pracovali v optimálnej polohe," vysvetľuje pán Mazoyer. "Okrem zvýšenia komfortu a efektivity je najpodstatnejšie výhodou prevencia svalových zranení." Elektrické pohony zabezpečí spoločnosť LINAK C & S s.r.o. sídliaca v Majetíne pri Olomouci, v Českej republike.


Inteligentný pohyb - pohony s integrovaným riadením IC

Inteligentný pohyb - pohony s integrovaným riadením IC

Použitie elektrických lineárnych pohonov s integrovaným riadením pre automatizáciu priemyselných a poľnohospodárskych strojov prináša rad výhod - nulové nároky na údržbu, jednoduchá inštalácia a presnosť. IC pohony nepotrebujú externé riadiace jednotky, čo veľmi uľahčuje inštaláciu. Využite možnosti konfigurovať IC pohony a prispôsobiť ich pohyb vo vašich aplikáciách. Ponúkajú rôzne typy spätnej väzby, jednoduché riadenie, signály z oboch koncových polôh a možnosti prispôsobenia či monitorovania pohonu. Samozrejmosťou je taktiež možnosť paralelného pohybu a integrovaná zbernicová komunikácia. Vďaka konfiguračnému softvéru LINAK® BusLink možno nakonfigurovať typ spätnej väzby k jednoduchému a rýchlemu odpočtu polohy ako je relatívne pozicovanie (Single Hall, Dual Hall) alebo absolútny pozicovanie (mechanický potenciometer, analógový, PWM alebo koncové signály). Rovnako je k dispozícii škálovanie, virtuálne koncové polohy, plynulý rozbeh a dojazd, aktuálne limity a nastaviteľná rýchlosť. Pohony s integrovaným riadením IC pre Vás zabezpečí spoločnosť LINAK sídliaca v Majetíne pri Olomouci v Českej republike.


Návrh optimálnej domácej kancelárie s pohonmi LINAK

Návrh optimálnej domácej kancelárie s pohonmi LINAK

Trend domácich kancelárií po celom svete silnie. Zatiaľ čo zamestnávatelia navrhujú pracoviská s ohľadom na ergonómiu a pohodlie. Sme spoločnosť LINAK z Českej republiky a odpovieme na to, ako vytvoriť takú pohodlnú kanceláriu doma. Sedíme pri práci z domova správne? Občas sadneme za kuchynský stôl na nepohodlnú stoličku, zvalíme sa na pohovku s laptopom na bruchu alebo sa proste len posadíme v posteli. Ľudia sú stvorení k pohybu. Stráviť celý pracovný deň v sede je pre nás absolútne neprirodzené. Niekoľko vedeckých štúdií ukazuje, že fyzická aktivita má významný pozitívny vplyv na naše mentálne pochody i celý pracovný výkon. Súčasťou riešenia môže byť vybavenie domácej kancelárie stolom na sedenie / státie. Využívanie kancelárskych stolov so systémami LINAK® ponúka možnosť pridávať intuitívne nástroje pripomínania. Môžete napríklad použiť ovládací panel DPG1C alebo bezplatnú aplikáciu Desk Control. Oba doplnky sú navrhnuté na motivovanie a pripomínanie zmeny postoja počas dňa.


Ergonómia výroby - zlepšite pracovné podmienky s využitím systému elektrických zdvíhacích stĺpikov LINAK

Ergonómia výroby - zlepšite pracovné podmienky s využitím systému elektrických zdvíhacích stĺpikov LINAK

Choroby pohybového aparátu postihuje každoročne milión ľudí v priamej súvislosti s chybne navrhnutými pracoviskami. Obmedzte chorobnosť vo výrobných prevádzkach vďaka elektrickým zdvíhacím stĺpikom LINAK. Spoločnosť LINAK sídliaca v Majetíne pri Olomouci v Českej republike, ponúka rad zdvíhacích stĺpikov, pohonov, kontrolboxov a ovládačov určených k úpravám výrobných liniek a montážnych pracovísk tak, aby dokonale zodpovedali ergonomickým potrebám konkrétnych zamestnancov. Výsledkom je lepšia ergonómia, menej zdravotných ťažkostí pohybového aparátu a nižšia miera absencie, čo prináša prospech firmám aj jednotlivým zamestnancom. Zdvíhacie stĺpiky, DL1A, DL2 alebo DL6 kombinované s kontrolboxom CBD6S a ovládacím panelom DP zaručia vždy plynulé nastavenie. Funkcie výškového nastavenia a elektrického naklápania dopravníkových pásov či výrobných pracovísk pomôžu zamestnancom zlepšiť ergonomické podmienky. Zdvíhacie stĺpiky DL1A, DL2 či DL6 v kombinácii s kontrolboxom CBD6S a panelom DP1C s displejom zabezpečia zamestnancom optimálne podmienky a zvýšenú efektivitu.