KOBE-cz s.r.o.
Provozovna Hodonice

Naša spoločnosť KOBE-cz s.r.o. sa venuje výrobe sklených rohoží KOBEMAT®. Máme certifikácie ISO 9001, ISO 14001, MED. 96/98/EC.

Vyrábame sklené vlákna, ktoré delíme do kategórií:
- KOBEMAT BSN
- KOBEMAT EGL
- KOBEMAT AGL
- KOBEFIBER
- Laminátovanie.

KOMEBAT BSN - je skupina výrobkov, ktorá je vyrobená zo 100% skleného vlákna. Je to vysokohustotný materiál, ktorý sa využíva ako tepelný a zvukovo izolačný materiál. Tieto sklovláknité rohože sú recyklovateľné, šetrné k životnému prostrediu a nie sú horľavé.

KOBEMAT EGL - vyrobené zo 100% skleného vlákna metódou vpichovania. K spevneniu dochádza preplietaním vlákien navzájom. Pre spevnenie sa nepoužíva živica ani iná spevňujúca substancia.

KOBEMAT AGL - aplikuje sa na automobily, energetické spotrebiče, lode, turbíny, elektrárne, boilery, potrubie, bezpečnostné dvere a výfukové systémy. Použitie pri teplotách do 800°C.

KOBEFIBER - vyrobené z čistého skleneného vlákna bez prímesí. Podľa stupňa otvorenia vlákien sú k dispozícii na výber tri produktové kategórie:
- KOBEFIBER EGL / AGL I - Krátené pramene skleného vlákna
- KOBEFIBER EGL / AGL II - Rozvoľnené pramene skleného vlákna
- KOBEFIBER EGL / AGL III - Mykané pramene skleného vlákna, krátené pramene skleného vlákna.

Laminátovanie - výrobky dodávame v úprave s vrstvou hliníkovej fólie, vystuženej hliníkovej fólie so sklenou mriežkou, sklenou tkaninou, sklenou tkaninou so zámkom pre jednoduché vysekávanie, farebnou sklenou tkaninou alebo inou textíliou na jednej či oboch stranách rohože.

KOBE ECO HEMP FLEX - výrobky z prírodných konopných vlákien. Tento materiál je zdravotne nezávadný, má skvelé akumulačné vlastnosti, jednoducho sa s ním manipuluje, ľahká montáž a výhodou je vysoká difúzna otvorenosť.

Výroba výrobkov zo sklených vlákien, sklovláknité pramene, sklo "E"- Eutal, ADVANTEX
- prešívaný KOBEMAT - rúno zo sklovláknitých prameňov
- vpichovaný KOBEMAT - spojenie je dosiahnuté technológiou vpichovania
- kombinovaný KOBEMAT s AP fóliou a pod.
- výfuková vata
- izolácia potrubia
- vata do výfukov
- izolácia z konopného vlákna
- izolácia z bavlny
- polyesterové výplne matracov
- sklovláknité izolačné dosky
- rúno zo sklovláknitých prameňov.

Produkty našej spoločnosti nachádzajú uplatnenie v automobiloch a motocykloch ako súčasť konštrukčných, izolačných či výfukových súčiastok, v elektrárňach vrátane tých atómových, lodiach ako súčasť konštrukčných prvkov.

Naše výrobky sa používajú na izoláciu vysokoteplotných prvkov v rôznych priemyselných odvetviach.
Najčastejšie ako izolácia turbín, potrubia, kompresorov, bojlerov, bielej techniky), chránia domy proti požiaru pri použití v strechách a stenách, udržujú teplotu a ticho v domácnostiach, slúžia ako protihluková a tepelná izolácia.


Katalóg firiem:    

Izolačný materiál

,  

Technické tkaniny

,  
Témy:

výroba sklených rohoží, sklovláknité pramene, rúno zo sklovláknitých prameňov, Česká republika